KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767535
nr 1376 7535
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:45:39
100 kr
700 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson